További egyéni sportok

Egy arannyal és két ezüsttel gyarapodott az éremkollekciónk az éjszaka folyamán!

Magyar idő szerint csütörtök hajnalban is rengeteg magyar érdekeltségű eseményt rendeztek meg. Kajak-kenusaink ismét megállíthatatlanok voltak, hiszen Tótka Sándor olimpiai bajnok lett kajak egyes 200 méteren, míg Csipes Tamara 500 méteren a dobogó második fokát csípte el. Ezen kívül Rasovszky Kristóf kiváló teljesítménnyel a második helyen végzett a férfiak 10000 méteres nyílt vízi úszószámában.

fotó: Reuters

Nagyon korán, konkrétan magyar idő szerint szerda késő este is szurkolhattunk magyar éremért, hiszen Rasovszky Kristóf abszolút esélyesként szállt a vízbe. A 24 éves úszó végig egyenletes, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, és végül 1:48:59-es idejének köszönhetően a második helyet csípte el a férfiak 10 kilométeres nyílt vízi úszószámában. A dobogó legfelső fokára a német Florian Wellbrock állhatott fel (1:48:34), míg a bronzérmet az olasz Gregorio Paltrinieri zsebelhette be, két másodperccel lemaradva a magyar olimpikontól.

Ezt követően csütörtök hajnalban a kajak-kenusoké volt a főszerep, ahol Magyarország versenyzői mindig esélyesként állnak a rajthoz. A férfi kajak egyes 200 méteres döntőben Tótka Sándornak és Csizmadia Kolosnak szurkolhattunk. Előbbi versenyző már a rajtot is remekül kapta el, és végig vezetve végül az első helyen ért be az olasz Manfredi Rizza előtt. Csizmadia Kolos sem sokkal maradt le a dobogóról, de így is kiváló teljesítményt nyújtva, a pontszerző negyedik pozíciót csípte el a brit Liam Heath mögött.

A női kajak egyes 500 méteres fináléjában is két magyar versenyzőnek szurkolhattunk Csipes Tamara és Kozák Danuta személyében. Sajnálatos módon, a győztes Lisa Carrington remekül rajtolt, és Csipes ugyan a végén remekül zárkózott az új-zélandira, megelőznie már nem sikerült, így az ezüstérmet kaparintotta meg. A rutinos, 34 éves, ötszörös olimpiai, tizennégyszeres világ- és tizenhétszeres Európa-bajnok magyar kajakozó a pontszerző negyedik helyen ért célba a dán Emma Jörgensen mögött.

A férfi kajak kettes 1000 méterén a Nádas Bence és Kopasz Bálint alkotta duó a negyedik helyet csípte el.

Megtekintések száma: 629 2021-08-05 08:13:01

00:50 - Sport 24
06:55 - Reggeli Start
07:55 - Sport 24
08:05 - A nap hőse
08:15 - Labdarúgás
Premier League, Manchester United - Aston Villa, ism.
10:05 - Sport 24
10:15 - Tenisz