UEFA Bajnokok Ligája

Kétgólos hátrányból győzött az MU, négyet vágott a címvédő Chelsea

A Manchester United együttese kétgólos hátrányból felállva, pazar második félidei teljesítményének köszönhetően gyűrte le 3-2-re hazai pályán az Atalantát, az UEFA Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. Négyet rúgott a Chelsea, a Bayern München és az EL-győztes Villarreal is, a Juventus a Zenitet, míg az első sikerét arató Barcelona a Dinamo Kijevet győzte le 1-0-ra.

A játéknap egyik rangadóját Manchesterben rendezték, ahol a még veretlen Atalanta volt a két meccs után három ponttal álló vörös ördögök vendége. A bergamóiak az Old Traffordon is remekül kezdtek, hiszen Pasalic révén már a 15. percben megszerezték a vezetést. Sőt, szűk félóra elteltével nagy meglepetésre már 0-2 állt az eredményjelzőn, ugyanis egy szögletet követően Demiral fejelt De Gea kapujába.

Az első félidő végén és a második elején több nagy helyzetet is elpuskáztak a hazaiak, Rashford egyszer a felső lécet is eltalálta. Az 53. percben aztán már nem hibázott az angol válogatott támadó, újra nyílttá téve ezzel az összecsapást. A góltól új erőre kapott az MU, és akár egyenlíthetett is volna, ám McTominay közelről csak a kapufát találta el. Nem úgy Maguire, akinek a lövése a jobb alsóban kötött ki, és volt még a lendületben lévő hazaiaknak legalább negyedórájuk, hogy a maguk javára fordítsák a meccset.

Nem is kellett ennyit várni az újabb MU-találatra, csupán hat percet, amikor is Cristiano Ronald Shaw remek beadását követően bólintott a kapuba. A Manchester United remek második félidei teljesítményének köszönhetően végül megérdemelten győzött 3-2-re, és három kör után jelenleg az F csoport élén áll. A négyes másik meccsén az Európa Liga-címvédő Villarreal 4-1-re győzött a Young Boys otthonában.

A BL-címvédő Chelsea is könnyedén gyűjtötte be a három pontot, miután 4-0-ra verte hazai pályán a Malmőt. Lukaku viszont megsérült, a belga támadót már első félidő közepén le kellett cserélnie Tuchel mesternek. Harmadik meccsét is megnyerte a Juventus, miután a csereként beálló Kulusevski fejesével 1-0-ra nyert a Zenit otthonában.

A torinóiakhoz hasonlóan megőrizte hibátlan mérlegét a Bayern München, amely a Benficát ütötte ki 4-0-ra Lisszabonban. A négyes másik meccsén megszerezte első sikerét a csoportkört két 3-0-s vereséggel kezdő Barcelona, a katalánok Piqué találatával gyűrték le hazai pályán a Dinamo Kijevet.

A G jelű négyesben a Salzburg a duplázó Okafor vezetésével verte 3-1-re a Wolfsburgot, így az osztrák gárda továbbra is veretlenül áll a csoport élén, míg a német együttes két ponttal áll három kör után. A Sevilla harmadik meccsén is ikszelt, ezúttal a francia bajnok Lille vendégeként ért el 0-0-t a spanyol gárda.