Francia labdarúgás

A PSG a legvégén csikarta ki a győzelmet a Rennes ellen

A Paris Saint-Germain együttese Kylian Mbappé 93. percben szerzett góljával 1-0-ra legyűrte hazai pályán a Rennes alakulatát, a francia labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának nyitó mérkőzésén. A rendkívül kevés helyzetet hozó összecsapáson a vendégeknek látszólag tökéletes lett volna a döntetlen, ám a végén mégis egy kontra után kapituláltak, így Mauricio Pochettino legénysége sikerrel hangolódhat a Real Madrid elleni Bajnokok Ligája-összecsapásra.

LABDARÚGÁS, LIGUE 1, 24. FORDULÓ

PSG - Rennes 1-0 (0-0)

Parc des Princes, Párizs. Játékvezető: Benoit Bastien.
PSG: Navas - Hakimi (Kehrer, 84.), Marquinhos, Kimpembe, Bernat (Nuno Mendes, 84.) - Verratti, Paredes (Icardi, 83.), Draxler (Di María, 66.) - Simons (Wijnaldum, 66.), Messi, Mbappé.
Vezetőedző: Mauricio Pochettino.
Rennes: Alemdar - Traoré, Omari, Aguerd, Meling - Bourigeaud (Sulemana, 80.), Martin, Santamaria, Majer (Truffert, 86.) - Terrier (Assignon, 89.), Laborde (Guirassy, 80.).
Vezetőedző: Bruno Genesio.
Gólszerző: Mbappé (90+3.)

90+6. perc - Vége a találkozónak!

90+3. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Csak begyötörte a PSG! Egy hazai kontra végén Messi tálalt Mbappé elé, ő pedig Omari mellől kilőtte a bal alsót, 1-0!

90. perc - Az okát ugyan nem tudjuk, de hat perc hosszabbítás következik.

83. perc - Majer unta meg a teketóriázást, és olyan 23-24 méterről eleresztett egy rakétát, ami elszállt a kapu bal oldala mellett.

70. perc - Nem sok említésre méltó eseményt jegyezhettünk fel az utóbbi időben. A listavezető próbálja eldönteni a meccset, de a Rennes nagyon szervezetten védekezik, így Pochettino legénységének gyakorlatilag helyzete sincs.

63. perc - Draxler passzával Mbappé tört kapura, majd kissé kisodódótt helyzetből, ballal a rövid felső mellé durrantott.

57. perc - Tíz perc után végre valami: Bourigeaud tolta át a játékszert a bal lábára, majd tüzelt - Verratti önfeláldozó bevetődése nyomán a labda szögletre pattant.

47. perc - Draxler lőtt mellé néhány tologatás után.

22:02 - Kezdetét vette a második félidő.

45+1. perc - Vége az első játékrésznek.

45. perc - Egy perc hosszabbítás következik.

40. perc - Az eddigi legnagyobb helyzet! Mbappé cselezett Omari mellett, majd jobbal tüzelt, a labda a védő lábán irányt változtatva a kapufára pattant, majd onnan Simons elé, akinek ismétlését újfent egy védő mentette a kapu torkából!

35. perc - Mbappé húzott befelé a bal oldalról, majd a tizenhatoshoz érve célba vette a bal alsót - próbálkozása kevéssel tekeredett a kapu mellé.

30. perc - A párizsiak eddig a meddő mezőnyfölényen kívül nem sok mindent könyvelhetnek el, a Rennes sokkal veszélyesebb, de az utóbbi percekben a látogatók sem tudtak helyzeteket kialakítani.

21. perc - Terrier távoli próbálkozása jócskán fölé szállt.

14. perc - A sarokrúgás után Santamaria bólintott, kevéssel a kapu jobb oldala mellé.

13. perc - Majer megpattanó lövése ment kevéssel a kapu mell.

7. perc - Egy balról érkező beadáas után Bourigeaud törte el a labdát, de Navasnak így is nyújtóznia kellett, hogy szögletre paskolja azt.

21:00 - Elkezdődött a találkozó.