Francia labdarúgás

A Lille a Lyont verte, a Marseille a legvégén bukott el két pontot

A Lille gárdája 1-0-ra diadalmaskodott a Lyon otthonában, a francia labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. A Marseille egészen a legvégéig vezetett a Troyes vendégeként, ám végül be kellett érnie döntetlennel (1-1).

A Lille abban a tudatban lépett pályára az utóbbi hetekben hozzá hasonlóan hektikusan teljesítő Lyon ellen, hogy amennyiben nyer, úgy megelőzi riválisát, és persze lőtávolon belülre kerül az európai kupaindulást érő helyeket illetően.

Utóbbi persze az OL-t is motiválhatta, és az első játékrészben fölényben is futballozott a házigazda, ám Dembélé és Faivre is elpuskázta a maga nagy helyzetét. Ami a nagyobb baj volt az Oroszlánok számára, hogy a kettő között Gudmundsson villant, és a 35. minutumban vezetéshez juttatta a Lille-t, kialakítva ezzel a félidei 0-1-es állást.

A folytatásban az Olympique mindent megtett azért, hogy legalább az egyik pontot megszerezze, és ehhez többször is Paqueta járt a legközelebb. A brazil harmadik kísérlete már gólt is eredményezett, de nem szabályos gólt, hiszen les előzte meg a találatot. A háló többször már nem rezdült, így a Lille legyűrte a Lyont, és meg is előzte ellenfelét a táblázaton.

A LYON - LILLE PÁRHARCOT ELDÖNTŐ TALÁLAT

Mivel a Nice szombaton ikszelt a Strasbourg elleni rangadón (0-0), a Marseille egy esetleges sikerrel négy pontra elléphetett volna a nizzaiaktól az ezüstéremért folytatott harcban. A kiesés ellen küzdő Troyes aktuális alanynak tűnt ehhez, és a kikötővárosiak az első félóra végén – Payet tizenegyesével – előnybe is kerültek. Sokáig úgy tűnt, ez elég lehet az üdvösséghez, ám a 90. percben jött Touzghar, és kiénekelte a sajtot az OM szájából, amely így kénytelen volt megelégedni egy ponttal.