Francia labdarúgás

Nem bírt egymással a Nice és a Rennes

A Rennes együttese 1-1-es döntetlent ért el a Nice vendégeként, a Ligue 1 30. fordulójának szombati rangadóján.

A TALÁLKOZÓ KÉT GÓLJA

Igazi rangadót rendeztek Nizzában, ugyanis a bajnokságban eddig a legkevesebb gólt kapó, negyedik hazaiak fogadták a harmadik, tőlük két pontra lévő, a legtöbb gólt szerző Rennes-t. A breton gárda ráadásul zsinórban öt sikernél jár, míg a Nice már két találkozó óta nyeretlen, a legutóbbi fordulóban Marseille-ben vesztett rangadót. A két együttes legutóbb decemberben találkozott egymással, akkor 2-1-es Nice-siker született Rennes-ben.

Ezen a találkozón azonban sokáig úgy tűnt nem születik gól, hiszen helyzetet is alig láthattunk, a második félidő elején Laborde állt legközelebb a gólszerzéshez, ám lövése a kapufán csattant. Ezután magukra találtak a hazaiak, átvették az irányítást, és a 67. percben meg is szerezték a vezetést: szép akció végén Atal ívelt középre jobb külsővel, Delort pedig a kapuba bólintott.

Sokáig azonban nem örülhettek a hazaiak, ugyanis bő tíz perc elteltével, szinte a semmiből egyenlített a Rennes, miután Bourigeaud szabadrúgását követően Terrier fejelt a hazai kapuba. Ezt követően a vendégek akár a győzelmet is megszerezhették volna, ám előbb Atal mentett a gólvonalról, majd pedig Benítez kapus védett nagyot, a ráadás perceiben pedig Santamaria fejelt kapu fölé.

A vége így maradt 1-1, amivel a Rennes győzelmi sorozata ugyan megszakadt, de a veretlensége nem, sőt, a döntetlen ellenére is fellépett a második helyre, míg a Nice maradt a negyedik.

A Bordeaux hiába játszott több mint egy félidőt emberhátrányban Kwateng kiállítása miatt, így is 0-0-t ért el a címvédő Lille otthonában.