Francia labdarúgás

Mbappé és Neymar is sziporkázott, a PSG kiütötte a Lorient-t

A Paris Saint-Germain együttese - a két gólja mellett három gólpasszt is kiosztó Kylian Mbappé, valamint a duplázó Neymar vezetésével - 5-1 verte hazai pályán a Lorient gárdáját, a francia labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában. A Lyon ötgólos meccsen gyűrte le az Angers-t.

A PSG rossz szájízzel mehetett a válogatott szünetre, ugyanis a Bajnokok Ligájából kiesett, a Ligue 1 29. körében pedig 3-0-s pofonba szaladt bele a Monaco vendégeként. A toronymagasan listavezető párizsiak éppen ezért minden bizonnyal szerettek volna visszatérni a győzelem útjára, és ehhez a kiesés ellen küzdő Lorient ideális alanynak tűnt.

Jól is kezdtek a fővárosiak, és egy Neymar góljával már a 12. percben megszerezték a vezetést. Az ennél a találatnál a gólpasszt adó Mbappé aztán a 28. minutumban maga is beköszönt, megduplázva ezzel Mauricio Pochettino legényeinek fórját. A 2-0s állás a szünetig már nem is változott, így a félidőre magabiztos hazai előnnyel vonulhattak az együttesek.

A fordulás után aztán – némileg váratlanul – szépítettek a látogatók, így benne volt a pakliban, hogy izgalmas második játékrészt látunk. Mbappé viszont újból megzörgette a hálót a 67. percben, lehűtve ezzel a kedélyeket, majd nem sokkal később kihagyhatatlan helyzetbe hozta Messit, aki végképp eldöntötte a fontosabb kérdéseket. A hajrában Mbappé harmadik gólt érő átadását is kiosztotta, másodszor Neymarnak, és a brazil a minutumban beállította az 5-1-es végeredményt.

A PSG - LORIENT ÜTKÖZET ÖSSZEFOGLALÓJA

A Lyon délután fogadta az Angers alakulatát. Az Oroszlánok - Dembélé jóvoltából - kétszer is megszerezték a vezetést, de riválisuk kétszer is egalizálni tudott. Tete aztán harmadszor is nyeregbe ültette az OL-t, an Angers-nak pedig erre már nem volt válasza, így az európai kupaporondról álmodozó Olympique ha nehezen is, de hozta a kötelezőt.