Angol labdarúgás

A Pool megtette, amit tudott, de be kellett érnie az ezüsttel

A Liverpool együttese - hátrányból fordítva - 3-1-re legyőzte hazai pályán a Wolverhamptont a labdarúgó Premier League 38., utolsó fordulójában. A Mersey-partiak közel álltak a lehetetlenhez, hiszen az Aston Villa 2-0-ra is vezetett a Man. City otthonában, ám Pep Guardiola fiai végül fordítottak, így a Vörösök hiába hozták a kötelezőt, maradt az egypontos hátrányuk, így másodikként zárták a 2021/22-es szezont.

PREMIER LEAGUE, 38. FORDULÓ

LIVERPOOL - WOLVERHAMPTON 3-1 (1-1)

Liverpool, Anfield Road, játékvezető: Anthony Taylor
Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Konaté, Robertson - Keita (Firmino, 70.), Henderson, Thiago (Milner, 46.) - Jota (Szalah, 58.), Mané, Díaz.
Menedzser: Jürgen Klopp.
Wolverhampton: José Sá (Ruddy, 46.) - Boly, Coady, Toti - Jonny Castro, Dendoncker, Ruben Neves, Moutinho, Ait Nouri - Pedro Neto (Hvang, 22), Jimenez.
Menedzser: Bruno Lage.
Gólszerző: Mané (24.), Szalah (84.), Robertson (89.), illetve Pedro Neto (3.)

90+4. perc - Vége a találkozónak, és mivel a City-meccsen sem változott az eredmény (3-2), a manchesteriek megnyerték a bajnokságot, a Pool pedig ezüstérmes lett.

90. perc - Négy perc hosszabbítás vár ránk.

89. perc - GÓÓÓÓL! Ott a harmadik! Mané szép indítása után Robertson lódult meg, remekül kényszerítőzött Firminóval, majd kissé éles szögből a kapuba lőtt, 3-1!

84. perc - GÓÓÓÓÓL! Vezet a Pool! Alexander-Arnold sarokrúgása után Matip fejesét Jiménez még mentette a gólvonalról, de a labda - egy újabb Matip-bólintás után - Szalah elé került, aki közelről a hálóba piszkálta azt, 2-1!

83. perc - Luis Díaz cselezett befelé, ám erős lövését Coady blokkolta, így az szögletre pattant.

82. perc - Ait Nouri ravasz kísérletét védte magabiztosan Alisson.

81. perc - A Man. City rövid idő alatt megfordította a Villa elleni csatát, így jelenleg bármi is történne az Anfielden, Pep Guardiola csapata lenne a bajnok.

80. perc - Dendoncker próbálkozását fogta Alisson.

78. perc - Firmino és Szalah összjátéka után utóbbi lőtt, Ruddy védett.

75. perc - Jiménez kapott tökéletes indítást a jobb oldalon, rávezette a labdát ALissonra, majd középre passzolt, de átadása kicsit hossző volt Hvangnak, aki így nem tudott a kapuba továbbítani.

74. perc - Rúben Neves beadása után Hvang csúsztatott mellé.

71. perc - Ám jelenleg messzinek tűnik az a második gól, sőt, most épp a Wolverhampton veszélyeztetett: Hvang léc alá tartó löketét Alisson tornázta fölé.

69. perc - Újabb öröm a lelátón: Coutinho góljával az Aston Villa már 2-0-ra vezet a Man. City ellen, így a Poolnak jelenleg egy gól hiányzik az aranyéremhez!

68. perc - Toti hibája után Szalah tört kapura, de a lövés pillanatában Boly beérte, és becsúszva szerelni tudta.

64. perc - Alexander-Arnold unta meg a télenkedést, és messziről megkínálta Ruddyt, aki oldalra tolta a labdát, Szalah pedig fölé pöckölte a kipattanót.

55. perc - Milner középre fejelt labdáját Ruddy paskolta el Mané elől.

50. perc - Mané pörgetett gyönyörűen a hálóba, de mindezt lesről tette, így a gól nem érvényes.

46. perc - A gólszerző Pedro Neto után kapusát is elveszítette a Wolves: José Sá nem tudja folytatni, így helyette Ruddyt láthatjuk a látogatük kapujában.

18:06 - Kezdetét vette a második játékrész.

45+6. perc - Vége az első félidőnek.

45. perc - Legalább négy perc hosszabbítás vár ránk.

39. perc - Hatalmas vendég lehetőség! Hvang csúnyán lehagyta a védőket, majd célba vette a rövid alsót, de Alisson hatalmasat védett, így marad az 1-1!

38. perc - Egy jobból érkező beadás után Bané fejelt, egyenesen Jos Sá kezei közé.

38. perc - Ünneplésbe kezdett a liverpooli szurkolótábor, melynek oka, higy az Aston Villa megszerezte a vezetést a Man. City otthonában.

33. perc - Mané megpattanó próbálkozása halt el José Sá kezében.

28. perc - Pár blokkolt lövés és rövid felszabadítás után Roberston emelt fölé egy keresztbe érkező beadást.

24. perc - GÓÓÓÓÓL! Ott az egyenlítés! Konaté felpassza után Thiago sarokkal indította Manét, ő belépett a tizenhatoson belülre, majd okosan kilőtte a jobb alsót, 1-1!

18. perc - Óriási helyzet maradt ki! Egy újabb villámgyors kontra végén Pedro Neto játszott gyönyörűen középre, azonban Dendoncker nagyjából hat méterről mellé pörgette a ziccert!

13. perc - Az eddig nagyon agilis Luis Díaz ért utol egy hosszú kiugratást, majd élesen centerezett, de nem talált társat.

10. perc - Luis Díaz lépett ki a leshatáron, kapura vezette a labdát, de aztán rossz megoldást választott, és csak veszélyztelenül tudta továbbtenni a labdát a kimozduló Josá Sá mellett.

5.perc - Luis Díaz jobbról érkező beadása után Matip bólintott mellé.

3. perc - GÓÓÓÓÓL! Na erre ki számított?!?! José Sá hosszú kirúgása után Jiménez lógott meg a jobb oldalon, laposan középre passzolt, ahol az érkező Pedro Neto közelről a hálóba belsőzött, 0-1!

17:00 - Elkezdődött a találkozó.