Jasztremszka és Paquet már elődöntős Strasbourgban
TENISZ

Dajana Jasztremszka 6:1, 6:3-as győzelmet aratott Fiona Ferro felett, Chloe Paquet pedig meglepetésre Daria Gavrilovát küldte haza 6:3, 7:6-tal a strasbourgi WTA-tornáról.

ATP 1000-es torna, Róma, a torna összefoglalója
TENISZ

Rafael Nadal idei első tornagyőzelmét aratta Rómában, miután a döntőben három szettben legyőzte Novak Djokovicsot, így magabiztosan készülhet a Roland Garrosra. Videónkban megtekinthető a viadal összefoglalója.

Régi egyesületi hangulat a legmodernebb környezettel
REGGELI START

A Budai Tenisz Centrum az MTK tenisz szakosztályának kiemelt helyszíneként működik. A városmajori egyesület létrejöttében oroszlánrésze van az Európa-bajnok kalapácsvető Gécsek Tibornak, akinek a lánya, Fanni is itt teniszezik, nem is akárhogy.

Két korábbi győztes is könnyed sikerrel kezdett Strasbourgban
TENISZ

Monica Puig és Samantha Stosur is bejutott a strasbourgi WTA-torna második fordulójába, miután előbbi Tatjana Mariát, utóbbi pedig Jessica Pegulát győzte le két sima szettben.

Nincs változás a top5-ben, Cicipasz újabb remek tornája plusz egy helyet ért a ranglistán
TENISZ

Az ATP frissen kiadott ranglistáján az első öt helyezett nem változott, így továbbra is Novak Djokovics nevével kezdődik a lista. A szerbet sorrendben Rafael Nadal, Roger Federer, Dominic Thiem és Alexander Zverev követi. Fucsovics Márton egy helyet rontott, így jelenleg a 38. pozíciót foglalja el.

Plisková tornagyőzelme második helyet ért, a magyarok igencsak visszaestek
TENISZ

Karolína Plisková római diadalával felért a második helyre a frissen kiadott WTA-ranglistán. A névsor továbbra is Oszaka Naomival kezdődik. Babos Tímea tíz, Stollár Fanny tizenhárom helyet csúszott vissza.

Nadal kihozta magából a maximumot és megvédte címét Rómában
ATP, RÓMA

Rafael Nadal három szettben, nagyon magabiztosan legyőzte Novak Djokovicsot a római ATP Masters döntőjében. A spanyol az egész mérkőzés fantasztikusan teniszezett, a szerb pedig rengeteget hibázott, így megérdemelten védte meg címét a tavaly győztes.

Szabalenka egy órát sem töltött a pályán
TENISZ

Arina Szabalenka 6:0, 6:1 arányban győzött Lin Csu ellen, a Strasbourgban megrendezett WTA-torna első fordulójában.

Plisková magabiztosan húzta be a római tornát
TENISZ

Karolína Plisková 6:3, 6:4 arányban győzött Johanna Konta ellen, a római WTA-viadal fináléjában.

Összejött a Djokovics-Nadal álomdöntő Rómában
TENISZ

Diego Schwartzman hatalmasat küzdött, de végül három szettben alulmaradt Novak Djokoviccszal szemben a római ATP 1000-es torna elődöntőjében. Így a világelső készülhet majd a Rafael Nadal elleni fináléra.

Plísková visszavágott Szakkarinak, így ő lesz Konta ellenfele a római fináléban
TENISZ

Karolína Plísková 6:4, 6:4 arányban legyőzte Maria Szakkarit a Rómában zajló WTA-torna második elődöntőjében. A korábbi világelső idei harmadik fináléjára készülhet, méghozzá a brit Johanna Konta ellen.

Nadal továbbra is megállíthatatlan, jöhet az ötvenedik Masters-döntője
TENISZ

A címvédő Rafael Nadal jutott be elsőként a Rómában zajló ATP 1000-es salakpályás tenisztorna fináléjába, miután 6:3, 6:4 arányban legyőzte Sztefanosz Cicipaszt. A spanyol kiválóság így idei első, pályafutása ötvenedik Masters-döntőjére készülhet.

Konta idei második döntőjére készülhet
TENISZ

Elsőként a brit színekben teniszező Konta Johanna jutott be a Rómában zajló WTA-tenisztorna döntőjébe, miután három szettben győzött a madridi viadalt megnyerő Kiki Bertens ellen.

Djokovics óriási csatában lépett túl Del Potrón
ATP MASTERS, RÓMA

Novak Djokovics szemet gyönyörködtető mérkőzésen, szetthátrányból fordítva gyűrte le Juan Martín del Potrót, a római ATP 1000-es teniszviadal negyeddöntőjében.

Plísková és Szakkari is szetthátrányból jutott tovább
WTA, RÓMA

Karolina Plísková három szettben legyőzte Viktorija Azarenkát a római WTA-torna negyeddöntőjében. Johanna Konta a fiatal Marketa Vondrousovát búcsúztatta, Kristina Mladenovic szettelőnyből veszített.

Nadal továbbra is szettveszteség nélkül robog a címvédés felé
ATP, RÓMA

Rafael Nadal 6:4, 6:0-ra legyőzte Fernando Verdascót a római ATP Masters-torna negyeddöntőjében. Diego Schwartzman Nisikori Kejt búcsúztatta.

Federer nem kockáztat, Cicipasz a legjobb négy között
TENISZ

Roger Federer visszalépett a római ATP 1000-es viadaltól, így Sztefanosz Cicipasz már az elődöntőre készülhet.

Oszaka visszalépett, Bertens elődöntős Rómában
TENISZ

Naomi Oszaka kézsérülés miatt visszalépett a római WTA-viadaltól, így Kiki Bertens készülhet az elődöntőre.

Federer vért izzadt a továbbjutásért, Nadal esélyt sem adott Fucsovics kiejtőjének
TENISZ

Roger Federer hatalmas csatában, szetthátrányból fordítva nyert 2:6, 6:4, 7:6 arányban Borna Coric ellen a Rómában zajló ATP 1000-es tenisztorna harmadik fordulójában. A címvédő Rafael Nadal ezzel szemben nagyon simán, csupán egyetlen játékot veszítve búcsúztatta Nikoloz Baszilasvilit.