A US Open bajnoka is sikerrel vette az első kolozsvári akadályt
TENISZ

Emma Raducanu szetthátrányból fordítva múlta felül Polona Hercogot a Kolozsváron, kemény borításon zajló női teniszviadal első fordulójában.

Jasztremszka és Tauson is sima sikerrel kezdett Courmayeurben
TENISZ

Az ukrán Dajana Jaszrtremszka 6:3, 6:1 arányban nyert az orosz Vitalija Djacsenko ellen, a courmayeuri WTA-torna első fordulójában. Clara Tauson is ott lesz a második körben, az ötödik helyen kiemelt dán kiválóság két sima szettben búcsúztatta Stefanie Vögelét.

Fucsovics maradt a 39., a hölgyeknél négy magyarból három is rontott
TENISZ-VILÁGRANGLISTÁK

Az előző héthez hasonlóan Fucsovics Márton a 39. helyen áll a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. A hölgyeknél Gálfi Dalma és Udvardy Panna egy, míg Bondár Anna két pozíciót is rontott, Babos Tímea továbbra is a 149. a rangsorban.

Ann Li ért révbe Tenerifén
TENISZ

Ann Li győzelmével zárult a Tenerifén kemény borításon rendezett női teniszviadal, miután az amerikai játékos két szettben felülmúlta Maria Camila Osorio Serranót a vasárnapi fináléban.

Kontaveit nagy csatában nyerte meg a moszkvai tornát
TENISZ

Anett Kontaveit győzelmével zárult a moszkvai WTA-tenisztorna, az észt játékos ugyanis nagy csatában, három szettben múlta felül Jekatyerina Alekszandrovát.

Li esélyt sem adott Cornet-nak; Osorio Serrano legyőzte a negyedik kiemeltet
TENISZ

Az amerikai Ann Li jutott be elsőként a Tenerifén zajló WTA-torna döntőjébe, miután 6:2, 6:1 arányban legyőzte Alizé Cornet-t. A másik ágon Maria Camila Osorio Serrano 6:4, 7:5-re verte a negyedik kiemelt Camila Giorgit.

Kontaveit és Alekszandrova döntőzhet Moszkvában
TENISZ

Anett Kontaveit és Jekatyerina Alekszandrova jutottak be a moszkvai 500-as WTA-torna döntőjébe. Az észt versenyző az elődöntőben Marketa Vondorusovát verte két szettben, míg az orosz Maria Szakkari visszalépése miatt öt játék után jutott tovább.

Giorgi újabb sima meccset követően lépett az elődöntőbe
TENISZ

Camilla Giorgi fölényes, 6:1, 6:1-es sikert aratott Arantxa Rus felett a Tenerifén, kemény borításon zajló női teniszviadal negyeddöntőjében. Alize Cornet és Ann Li is továbbjutott.

Szabalenka és Muguruza sem jutott négy közé Moszkvában
TENISZ

Az első helyen kiemelt Arina Szabalenka számára a negyeddöntő jelentette a végállomást a Moszkvában zajló WTA-tenisztornán, miután két játszmában alulmaradt Jekatyerina Alekszandrovával szemben. Anett Kontaveit meglepően simán ütötte el a folytatástól Garbine Muguruzát, Maria Szakkari pedig két szoros etapban gyűrte le Simona Halepet.

Giorgi nem hibázott Kovinics ellen sem
TENISZ

Camilla Giorgi bejutott a Tenerifén, kemény borításon zajló női tenisztorna negyeddöntőjébe, miután két játszmában felülmúlta Danka Kovinicsot a második fordulóban. Bondár Anna és Gálfi Dalma duója búcsúzott a páros küzdelmektől.

Kalinszkaja feladta, Szakkari jutott negyeddöntőbe Moszkvában
TENISZ

Maria Szakkari egy nyert és egy félbehagyott szett után jutott a legjobb nyolc közé a Moszkvában zajló női tenisztornán, miután ellenfele, Anna Kalinszkaja feladta a meccset. Simona Halep is továbbment, miután két etapban legyűrte Veronyika Kudermetovát.

Az első két kiemelt már a nyolc között van Moszkvában
TENISZ

Arina Szabalenka és Garbine Muguruza is bejutott a Moszkvában zajló WTA-tenisztorna negyeddöntőjébe, miután előbbi Ajla Tomljanovicot, utóbbi pedig Tereza Martincovát győzte le.

Szvitolinának nem jött jól a halasztás
TENISZ

Jelina Szvitolina máris búcsúzott a tenerifei WTA-tornától, miután három szettben alulmaradt Maria Camila Osorio Serranóval szemben.

Halep megszenvedett, de továbbjutott
TENISZ

Simona Halep 6:1, 6_4-re legyőzte Anasztaszija Potapovát a moszkvai WTA-torna első fordulójában. A jó formában lévő és ötödik kiemelt Onsz Dzsabur feladta a Jekatyerina Alexandrova elleni meccsét.

Gracseva óriási feltámadást produkálva búcsúztatta a harmadik kiemeltet
TENISZ

Az orosz Varvara Gracseva közel három és fél órás csatában, 6:4, 5:7, 7:6 arányban győzött Sara Sorribes Tormo ellen a Tenerifén zajló WTA-torna 1. fordulójában.

Csak Kalinszkaja sikerének örülhettek az oroszok
TENISZ

Anna Kalinszkaja lesz a harmadik helyen kiemelt Maria Szakkari második fordulóbeli ellenfele a moszkvai tenisztornán. Az első körben búcsúzott viszont a 2018-as győztes Darija Kaszatkina.

A második kiemelt egyből búcsúzott Tenerifén
TENISZ

Az első forduló jelentette a végállomást Tamara Zidansek számára a tenerifei WTA-tenisztornán, a második kiemelt ugyanis három szettben Jaqueline Cristiantól.

Federer hosszú idő után nem top 10-es, Fucsovics három helyet javított
TENISZ

Nincs változás a férfi teniszezők világranglistájának közvetlen élmezőnyében, melyet még mindig Novak Djokovics vezet, ám Roger Federer a közel öt esztendő után kicsúszott a legjobb tízből. Fucsovics Márton a 39. helyet foglalja el. A hölgyeknél négy honfitársunk is benne van az első 150-ben.

Badosa a kétszeres bajnokot legyőzve szerezte meg első 1000-es trófeáját
TENISZ

Paula Badosa hatalmas csatában, 7:6, 2:6, 7:6-ra legyőzte Viktorija Azarenkát az Indian Wellsben zajló WTA-torna döntőjében. A spanyol versenyzőnek ez élete második trófeája.