Atlétika
Kölyökből Atléta Program, akár más sportágakért is
REGGELI START

Baji Balázs vb-bronzérmes gátfutó és Scheidler Géza, Magyar Atlétikai Szövetség sportszakmai igazgatója volt Zelinka Ildikó műsorvezető vendége a DIGI Sport napindító műsorában, a Reggeli Startban.

SPORT 24

"Meglepett, hogy elsőre sikerült ilyen nagyot ugranom"

Saját világcsúcsát kétszer is megjavítva aranyérmet nyert Ekler Luca távolugrásban a tokiói paralimpián. A verseny után zuhogni kezdett az eső, mint ahogy Luca is a könnyeivel küszködött.

Japánban a maximumot hozta, az új versenyszámtól sem riad vissza olimpikon atlétánk

Venyercsán Bence távgyalogló volt Szedmák Zita műsorvezető vendége a DIGI Sport napindító műsorában, a Reggeli Startban.

„Életem legnehezebb hétpróbája volt”
SPORT 24

Most már vidámabban látja a történteket Krizsán Xénia, az olimpián 13. helyet elérő magyar hétpróbázó. Öt karikás játékokban van már tapasztalata, hiszen Rióba is kvalifikálta magát, akkor 16. lett, de azért az egy más olimpia volt.

Muszukajev ötödik lett a birkózóknál, Marosi Ádám hatodikként zárt öttusában
TOKIÓ 2020

Honosított sportolónk, Muszukajev Iszmail az ötödik helyen végzett a birkózók szabadfogású 65 kilogrammos mezőnyében a tokiói olimpián. Marosi Ádám a hatodik helyen fejezte be az öttusázók versenyét.

Thompsonnak összejött a dupla dupla, Wlodarczyknak meg a harmadik arany zsinórban
TOKIÓ 2020

Elaine Thompson nyerte meg a női 200 méteres síkfutás döntőjét Tokióban, így a 100 után ezen a távon is megvédte riói bajnoki címét. A női kalapácsvetők mezőnyében Anita Wlodarczyk meggyőző teljesítménnyel nyerte meg újra az aranyat. Világcsúcs férfi 400 méteres gátfutásban.

Olasz aranynap és venezuelai világcsúcs Tokióban
TOKIÓ 2020

Meglepetésre Marcell Jacobs nyerte a férfi 100 méteres síkfutók versenyét a tokiói olimpián. Az olaszok duplán ünnepelhettek, ugyanis Gianmarco Tamberi Mutaz Essza Barsimmal közösen nyerte meg a férfi magasugrók aranyérmet. A női hármasugrásban világcsúcsot ért el Yulimar Rojas.

„Ezek felejthetetlen élmények számomra”
SPORT 24

1964-ben, Tokióban olimpiai bajnoki címet szerzett egyéniben az öttusázó Török Ferenc, elérve legendás pályafutásának legnagyobb sikerét. Később szövetségi kapitányként is a világ tetejére jutó klasszissal felidéztük az 57 évvel ezelőtti eseményeket.

A középdöntő a minimális elvárás Kozák Lucától
SPORT 24

Az atléták, köztük Kozák Luca, nagy álmokkal indultak Tokió felé. A 100 méteres gátfutásban rajthoz álló sportoló szeretne meglepetést okozni az ötkarikás játékokon.

„Ezek nagyon tanulságos és jó versenyek”
SPORT 24

Nemcsak csinálni, nézni is szereti az atlétikát Kozák Luca, aki épphogy célba ért a Gyulai Memorial 100 méteres gátfutó-versenyén, arra kérte stábunkat, interjú előtt még nézzük meg együtt a férfiak döntőjét.

„Boldog vagyok, hogy Gatlin szintű nagyságokat sikerült legyőznöm”
SPORT 24

A Gyulai Memorial az idei nemzetközi versenyek közül kiemelkedett, nem véletlenül, hiszen például a slágerszámban, a férfi sprinterek vetélkedésében a dél-afrikai Akani Simbine 9.84 másodperc alatt futotta le a 100 métert. Nála gyorsabban Magyarország területén még senki sem teljesítette a rövidebb sprintszámot, így érthetően elégedetten nyilatkozott a verseny után.

Volt, hogy egy fotós mentette meg a sérüléstől a világelitbe tartozó magyar hegyifutót

Szabó Sándor hegyifutó volt Kandó Tamás műsorvezető vendége a DIGI Sport napindító műsorában, a Reggeli Startban.

„Stabilizálódtunk, az majd kiderül, hogy erősödtünk-e”
SPORT 24

A magyar atlétikai csapat öt évvel ezelőtt, a riói olimpián is 19 fős volt, mint ahogy most, Tokióban is ugyanennyi magyar atléta indulhat, mégis elégedettebbnek tűnik a létszámmal a szakvezető, Gyulai Miklós.

„A diszkoszvetéssel elégedett vagyok, a súlylökéssel nem, szerettem volna 17 méter fölé lökni”
Sport 24

Az olimpiai bronzérmes Márton Anita először töltött el egy egész hétvégét öt hónapos kislánya, Luca nélkül. Amíg az anyuka eltávot kapott, addig a sportoló visszatért a dobókörbe az atlétikai országos bajnokságon: diszkoszvetésben ezüstérmes, súlylökésben pedig bajnok lett.

„Nagy önfegyelmet és akaraterőt igényelt ma is, hogy végig érjek”
SPORT 24

A hétvégi atlétikai országos bajnokság volt az egyik utolsó lehetőség arra, hogy a versenyzők kiharcolják az olimpiai kvalifikációt. A 110 méteres gátfutás döntőjét figyelve nézőként is felülhettünk egy érzelmi hullámvasútra: Baji Balázs Szűcs Valdó mögött ért be másodikként, megfutva idei legjobbját. A 2019-ben térdsérülést szenvedett, azóta is kisebb nagyobb bántalmakkal küzdő, fájdalomcsillapítóval edző futó még harcol az olimpiai kvótáért.

„Amit öt éve elvett a sors, azt most visszaadja”
SPORT 24

Kasza Róbert élete második olimpiájára készül Tatán, de az olimpiai városok közül London után a következő állomás neki Tokió lesz: Rióról ugyanis kapitányi döntés miatt lemaradt.

Horrorsérülés után állt újra rajthoz Kazi Tamás

Kazi Tamás középtávfutó volt Kandó Tamás műsorvezető vendége a DIGI Sport napindító műsorában, a Reggeli Startban.

„Most lehet bizonyítani, lehet dolgozni”
SPORT 24

Idén Tokióban, mindössze három év múlva Párizsban rendeznek Olimpiát. 2023-ban pedig Budapest lesz a házigazdája a szabadtéri atlétikai világbajnokságnak. Nem éppen unalmas évek várnak tehát a Magyar Atlétikai Szövetség újraválasztott elnökére, Gyulai Miklósra, aki számára kiemelten fontos, hogy a magyar sportolók elérjék céljaikat.

„Az a típus vagyok, aki szeret lépésről lépésre haladni” - Zsivoczky-Farkas Györgyi az előtte álló feladatokról

Öt magyar atléta szerzett eddig kvótát a nyári olimpiára, de jó esély van arra, hogy ez a szám tovább emelkedik, ugyanis a kvalifikációs ranglistáról még többen kijuthatnak Tokióba. Zsivoczky-Farkas Györgyivel, a Honvéd szakosztályvezetőjével és fedettpályás Eb-bronzérmes többpróbázóval többek között az olimpiai esélyeinkről is beszélgettünk.