UEFA Bajnokok Ligája
Miért lesz a Ligue 1 harmadik helyezettje egy napra Chelsea-drukker?
LABDARÚGÁS

A Premier League az előző hétvégén véget ért, és a többi top bajnokságban is az utolsó forduló(ka)t rendezik. Ezen felbuzdulva megnézzük, hogy az Európa Liga fináléjának milyen hatásai lehetnek a következő Bajnokok Ligája-szezon résztvevőire.

A Spurs a szegénylegények, akik 15 emberrel megcsinálták a BL-menetelést
REGGELI START

D. Bányász Gergő, a hvg.hu rovatvezetője volt Szombathy Pál műsorvezető vendége a DIGI Sport napindító műsorában, a Reggeli Startban.

„Lucas Moura szobrot érdemel!”
UEFA BAJNOKOK LIGÁJA

Ahogy az már valószínűleg minden futballkedvelő számára ismert, szerda este a Tottenham egészen drámai körülmények között győzte le 3-2-re idegenben az Ajaxot, így bejutott az UEFA Bajnokok Ligája döntőjébe. A lefújást követően a főszereplők mondták el véleményüket.

Újabb mesébe illő fordulat, a Spurs Lucas Moura triplájával harcolta ki történelme első BL-döntőjét
BAJNOKOK LIGÁJA

A Tottenham együttese 3-2-re legyőzte az Ajaxot a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján, s ezzel 3-3-mas összesítéssel, idegenben lőtt több góllal kiharcolta a fináléba jutást. A hollandok 2-0-ra is vezettek, de Lucas Moura először kiegyenlített, majd a 96. percben a győztes gólt is belőtte csapatának.

A langyos spanyol bajnokság és divatszurkolóik miatt esett ki a Barca

Máté Gábor, a Katona József Színház igazgatója volt Zelinka Ildikó műsorvezető vendége a DIGI Sport napindító műsorában, a Reggeli Startban.

Suárez: Olyanok voltunk, mint a kisiskolások

Mint ahogy arról beszámoltunk, a Liverpool 4-0-ra legyőzte a Barcelonát az UEFA Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján, és bejutott a fináléba. Így látták a meccset a főszereplők.

Csoda az Anfielden, a Pool kiütötte és kiejtette a Barcát

Az első mérkőzésen elszenvedett 3-0-s vereséget követően a Liverpool 4-0-ra legyőzte hazai pályán a Barcelonát az UEFA Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján, így az angol együttes jutott be elsőként a madridi fináléba.

A Pool mindent bukhat, a BL-t leginkább Firmino hiánya miatt

Rétsági Oszkár, a player.hu rovatvezetője volt Szombathy Pál műsorvezető vendége a DIGI Sport napindító műsorában, a Reggeli Startban.

„A Roma ellen is háromgólos előnnyel utaztunk a visszavágóra”

A Barcelona nagy lépést tett az UEFA Bajnokok Ligája fináléja felé, miután a szerdai elődöntő első felvonásán 3-0-ra nyert hazai pályán a Liverpool ellen. Így látták a meccset a szakvezetők.

Messi és Suárez megállíthatatlanok voltak, komoly előnyre tett szert a Barcelona

A Barcelona 3-0-ra legyőzte a Liverpool csapatát Luis Suárez és Lionel Messi góljaival az UEFA Bajnokok Ligája elődöntőjének első meccsén.

A Spursnél még reménykednek a továbbjutásban

Az Ajax nagy lépést tett az UEFA Bajnokok Ligája fináléja felé, miután a keddi elődöntőben 1-0-ra győzött Londonban. Így látták a meccset a főszereplők.

A foghíjas Tottenham képtelen volt gólt lőni, előnyben az Ajax

Az Ajax 1-0-s győzelmet aratott a Tottenham otthonában az UEFA Bajnokok Ligája elődöntőjének első felvonásán. A hollandok az első félidőben lefocizták az angolokat, akik a második játékrészben többet próbálkoztak ugyan, de támadásban nem sok veszélyt jelentettek.

Guardiola és Pochettino is a VAR-t dicsérte

Szerda este egy őrült találkozón a Manchester City 4-3-ra nyert a Tottenham ellen az UEFA Bajnokok Ligája negyeddöntőjének második meccsén, ám a több idegenben lőtt gólnak köszönhetően a fővárosiak jutottak a legjobb négy közé. Nézzük, hogyan értékelték az év (talán) legjobb meccsét a főszereplők.

A Spurs őrült meccsen harcolta ki az elődöntőt!

Hét gól, VAR, dráma: a Manchester City gárdája ugyan 4-3-ra legyőzte saját közönsége előtt a Tottenhamet a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, ám a londoniak – idegenben lőtt több góllal – továbbléptek a legjobb négy közé. A Liverpool a hazai 2-0- után vendégként 4-1-re páholta el a Portót, így összességében nagyon magabiztosan múlta felül a luzitán alakulatot.

A Barcelona kettős győzelemmel ment tovább, otthon bukott el a Juventus

A Barcelona hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Manchester Unitedet, így bejutott a legjobb négy közé az UEFA Bajnokok Ligájában. A Juventus ellenben az amszterdami 1-1 után otthon 2-1-re kikapott az Ajaxtól.

Öngóllal került előnybe a Barcelona; Cristiano Ronaldo találatára David Neres válaszolt

Luke Shaw balszerencsésen ért bele Luis Suárez fejesébe, így a Barcelona 1-0-ra győzött a Manchester United ellen, az UEFA Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán. A Juventus 1-1-1-es döntetlent ért el az Ajax otthonában.

Klopp „bocsánatot kért”, Kane nélkül folytathatja a szezont a Spurs

Mauricio Pochettino, a Tottenham menedzsere nagyon büszke a játékosaira, hiszen a Spurs kedden este hazai pályán legyőzte a Manchester Cityt a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán. De a londoniak trénere aggódik Harry Kane állapota miatt. A játéknap másik összecsapásán a Liverpool került előnybe hazai pályán a Porto ellen, a vörösök mestere, Jürgen Klopp a meccs után viccelődve bocsánatot kért középpályásától, Jordan Hendersontól.

A Spurs nyerte az angol rangadót, előnyben a Liverpool is

A Tottenham Szon Hong Min 78. percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte a Manchester Cityt az UEFA Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. A Liverpool kétgólos előnnyel utazik Portóba.

A Liverpool-drukkereknek fontosabb a bajnoki cím, mint a BL megnyerése

Varga Attila, az Index újságírója volt Szombathy Pál műsorvezető vendége a DIGI Sport napindító műsorában, a Reggeli Startban.